1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Друк

Обов’язкове особисте страхування пожежників

Здійснюється відповідно до «Положення про порядок і умови обов'язкового особистого страхування працівників відомчої та місцевої пожежної охорони і членів добровільних пожежних дружин (команд)», затвердженого постановою від 3 квітня 1995 р. N 232 Кабінету Міністрів України.

Страхування працівників відомчої пожежної охорони і членів добровільних пожежних дружин (команд) здійснюється з метою захисту їхнього життя та здоров'я під час виконання своїх обов'язків за рахунок коштів, передбачених у кошторисах на їх утримання, підприємств, установ та організацій, де вони створені, а працівників місцевої пожежної охорони - за рахунок юридичних осіб, які утримують підрозділи цієї охорони, або за рахунок місцевого бюджету.

Страховий випадок - загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), захворювання, одержані під час ліквідації пожежі або наслідків аварії застрахованим, який виконував свої обов'язки згідно з наказом або дорученням.

Максимальний обсяг відповідальності страховика встановлюється у розмірі десятирічної заробітної плати застрахованого за його посадою на день страхування.

Максимальний страховий тариф становить 2 відсотки страхової суми за кожного застрахованого.

За шкоду, заподіяну здоров'ю застрахованого внаслідок виконання ним обов'язків щодо гасіння пожеж або ліквідації наслідків аварії, страховик провадить одноразову виплату у разі встановлення застрахованому:
I групи інвалідності - 100 відсотків страхової суми;
II групи інвалідності - 90 відсотків страхової суми;
III групи інвалідності - 70 відсотків страхової суми.
При тимчасовій втраті працездатності внаслідок страхового випадку застрахованому виплачується 0,2 відсотка страхової суми за кожну добу, але не більш як 50 відсотків страхової суми.
У разі загибелі або смерті застрахованого його спадкоємцям виплачується 100 відсотків страхової суми.

Посилання на постанову КМУ

joomlathemes